X
X
X
X

Knowledge Base

HomepageKnowledge BaseE-MailEmail orientation (yandex)

Email orientation (yandex)

E-Posta Hesabı Yönlendirme (Yandex) Bu yazıda, Alastyr web hosting hizmetiniz üzerindeki e-posta hesabınızı bir Yandex hesabına yönlendirmeyi (içe aktarma yöntemiyle) resimli olarak anlattık. Yönergeleri izleyerek e-posta hesabınızı kolayca yönlendirebilirsiniz.

Bu işlemler teknik bilgi gerektirmeyen işlemlerdir. Dolayısıyla e-posta hesabını, şifresini biliyor olmanız ve sunucu adını temin etmeniz yeterlidir.

Yandex hesabınıza giriş yapın

Ardından sağ üst kısımda bulunan ayarlar simgesine tıklayın.

E-Posta Hesabını Yandexe Yönlendirme - 1E-Posta Hesabı Yönlendirme (Yandex)

Yapılandırma ayarlarınızı tanımlayın

Açılan sayfa içerisinde, “Farklı serviste e-posta hesabı” kısmında email adresiniz ve şifrenizi metin kutularına girdikten sonra Posta sunucunuzun parametreleri kısmı açılacaktır.  Protokol olarak POP seçilecektir. Kullanıcı adı  metin kutusuna email adresiSunucu kısmına mail sunucusu yazılacaktır (genellikle mail.siteadresiniz.com formatındadır)Port 110 olarak belirlenip, SSL şifreleme protokolünü kullan seçeneğinin işaretlemesi kaldırılacaktır.

E-Posta Hesabını Yandexe Yönlendirme - 2

Tüm bu işlemler tamamladıktan sonra Yandex periyodik olarak e-posta hesabınıza gelen yeni e-postaları POP3protokolüyle çekecektir. E-Posta hesabınızı bu şekilde yönlendirmeniz hem daha güvenlidir, hem de saatlik e-posta gönderim kotanızı kullanmadan yönlendirme işlemlerini tamamlayarak avantaj sağlamaktadır.

Can't find the information you are looking for?

Create a Support Ticket
Did you find it useful?
(163 times viewed / 0 people found it helpful)

Billing Software by WISECP
Top